Pražysta sodas - skleidžiasi draugystė

Europos Solidarumo Korpusas JTBA

Asociacija “Šeimų bendrystė” 2020-2021 metais įgyvendino programos „Europos solidarumo korpuso“ ir „Jaunimo tarptautinio bendradarbiavimo agentūros“ finansuojamą projektą „Pražysta sodas – skleidžiasi draugystė“.

Rudeninė obuolių šventė

2020 m. rugsėjo 19 d. asociacija “Šeimų bendrystė”, įgyvendindama programos „Europos solidarumo korpusas“ finansuojamą projektą kartu su Širvintų kultūros centro Bagaslaviškio filialu mokyklos sode surengė obuoliais kvepiančią rudens šventę Bagaslaviškio krašto bendruomenei. Šventės metu vyko obuolių pyrago kepimo edukacija, linksmosios obuolių lupimo ir bulvių skutimo varžytuvės, „Tėkmės“ mokyklos šeimų bendrystės spektaklis „Milė ir trys Gustai“ pagal Tiina Nopola, taip pat šventės metu vyko „Rudens gėrybių“ paroda ir rudeniškos vaišės.

Plačiau apie šventę skaitykite: http://sirvis.lt/obuoliu-skonio-rudens-svente-bagaslaviskio-miestelyje/

Sodo sutvarkymas ir įrengimas

2021 m. pavasarį vyko kelios talkos, kurių metu nugenėtos senosios obelys, sutvarkytos šakos, išvežtos sode gulėjusios įvairios statybinės atliekos, įkurtas mokyklos daržas su pakeltomis lysvėmis ir šiltnamiu. Augalais šiltnamiui ir lysvėms pasirūpino visa bendruomenė. O kad atsinaujinančiu sodu gėrėtis būtų jaukiau ir patogiau, po obelimis buvo įkurdinti ąžuoliniai stalai ir suolai. Taip pat buvo atnaujintas senas sandėliukas ir pritaikytas malkų laikymui, paruošta malkų. Projekto lėšomis buvo įsigytos dvejos supynės, kurios džiugins po vasaros į mokyklą sugrįžusius vaikus.

Vasaros pabaigoje į talką rinkosi bendruomenės vyrai. Per kelias dienas buvo pastatyta ir pilnai įrengta lauko klasė – pavėsinė. Vaikams tai bus puikus ugdymo proceso paįvairinimas.

Inkilų gaminimo akcija

Atėjus pavasariui, įvyko inkilų gaminimo ir kėlimo akcija. „Tėkmės“ bendruomenė ir vietos gyventojai buvo kviečiami pasirūpinti paukščiais ir papuošti senąjį mokyklos sodą savo gamybos inkilais. Bendruomenės nariai aktyviai prisijungė prie akcijos. Iš viso šalia mokyklos augančiuose medžiuose ir sode buvo iškelta daugiau kaip 20 įvairiausių rankų darbo inkilų. Vaikams po ilgo karantino sugrįžus į mokyklą, tokia veikla ir sugrįžusių paukščių čiulbėjimas sukėlė ypatingą džiaugsmą.

Pažintis su bagaslaviškio krašto žmonėmis

Sodo pleneras

2021 m. gegužės 28 dieną „Tėkmės“ bendruomenė ir Bagaslaviškio gyventojai buvo pakviesti į kūrybinį plenerą mokyklos sode, kur po atviru dangumi tarp pražydusių obelų vyko įvairios edukacijos.

Kūrybinio plenero idėja – sutelkti „Tėkmės“ bendruomenę, vietos gyventojus bei Bagaslaviškio vaikų dienos centro vaikus, ir pasidžiaugti nuveiktais darbais bei papuošti sodą mielais rankų darbo kūriniais.

Plenero metu veikė mokinių kavinė, vyko įvairūs lauko žaidimai, o šventę užbaigė afrikietiškų būgnų grupės TAM TAM koncertas bei edukacija, kurios metu grojimą šiais būgnais išbandė visi norintys.

Plačiau skaitykite: http://sirvis.lt/bagaslaviskio-kraste-skleidziasi-obelu-ir-draugystes-ziedai/